September 18 2014 13:38:48
Nawigacja
· Aktualności
· OSP Tuszyn
· Historia
· Zarząd OSP
· MDP
· ICEO
· Sala OSP
· Linki
· Galeria
· Nowa Galeria
· Filmy
· Kontakt
Przegląd Strażackich Sikawek Konnych i RęcznychW niedzielę 10 sierpnia mieliśmy okazję zaprosić wszystkich mieszkańców gminy Tuszyn na Przegląd Sikawek Konnych I Ręcznych. Organizatorem festynu była Lokalna Grupa Działania BUD-UJ Razem pod patronatem Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuszynie i burmistrza miasta Tuszyna Witolda Małeckiego.
Przegląd rozpoczął się korowodem spod strażnicy OSP Tuszyn na plac przy Orliku na ul. Wysokiej. Tam po wciągnięciu flagi państwowej i złożeniu meldunku rozegrały się pokazy drużyn przybyłych z terenu całego kraju, aby przybliżyć lokalnej ludności jak to kiedyś gaszono pożary. Prezentację rozpoczęła drużyna z Kruszowa, która pokazała w jaki sposób należy wykonać zadanie. Drużyna po usłyszeniu hasła start miała do pokonania tor przeszkód, następnie docierała do prowizorycznej remizy gdzie sprawiała pompę oraz zakładała hełmy i pasy. W drodze z remizy należało przeciąć kawałek drewnianego bala, nalać wiadrami wody do zbiornika wodnego i przystąpić do gaszenia jednym prądem wody z drabiny drewnianego domku.
Jako że zawody miały charakter pokazu wszystkie zadania wykonywane były tak by były atrakcyjne dla zgromadzonej publiczności. Po zakończeniu ćwiczenia przez wszystkie drużyny miały one za zadanie wspólnie zgasić płonący domek, który teraz został podpalony naprawdę.
Podczas trwania całego festynu przygotowane były liczne darmowe atrakcje dla dzieci np. malowanie twarzy, basen z piłkami, dmuchany zamek. Na placu obok sikawek stały nowoczesne wozy bojowe z Państwowej Straży Pożarnej z Łodzi i Koluszek, zabytkowy samochód gaśniczy Magirus, oraz pojazdy Milicji Obywatelskiej z czasów PRL.

Po wręczeniu pucharów czas przybyłym widzom umilały koncerty orkiestr dętych, po których zakończeniu na plac ćwiczeń wkroczyli Ułani. Dzielni mężczyźni z Stowarzyszenia Ułanów imienia OWWP mjr. Hubala prezentowali musztrę konną, władanie bronią oraz skoki przez płonące przeszkody. Do pary dla Ułanów na placu swój pokaz również miały piękne damy na koniach ze stajni WIKI. Przy akompaniamencie muzyki Panie prezentowały różne układy zjeżdżania i rozjeżdżania przez grupę koni. Na zakończenie dla zebranych widzów grały zespoły SOLARIS I LEGEND, zabawa taneczna trwała do późnych godzin wieczornych. Więcej tutaj.
Tekst i foto: M. Wymysłowska
Zawody Wojewódzkie MDP 2014Dnia 21.06.2014r. w Koluszkach odbyły się Wojewódzkie Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych rozgrywane wg regulaminu CTiF. Do rywalizacji przystąpiło 21 drużyn chłopięcych oraz 14 drużyn dziewczęcych. Naszą jednostkę reprezentowała M.D.P. dziewcząt w składzie: Wiktoria Kudra, Natalia Kudra, Paulina Kudra, Zuzanna Kiraga, Justyna Wilińska, Justyna Kotlicka, Klaudyna Ajzert, Katarzyna Smyczek, Marta Stuszek, Julia Dulasińska. Nasze podopieczne uplasowały się na 7 miejscu z końcowym wynikiem: 992,1 pkt. Mistrzami Województwa została M.D.P. z Prymusowej Woli, natomiast w rywalizacji chłopców M.D.P. z Głuchowa. Gratulujemy zajętej pozycji i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach.Tekst i foto: D. Chrustowski
Dwa wypadki drogowe w gm. TuszynW dniu 15 kwietnia 2014r. jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuszynie uczestniczyła w dwóch zdarzeniach. O godz. 14.20 nasza OSP została zadysponowana przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Koluszkach do kolizji drogowej na ul. Ks. Ściegiennego gdzie na łuku drogi kierujący samochodem dostawczym marki Peugeot Boxer nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił kontrolę nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie z płyt betonowych. W pojeździe oprócz kierowcy znajdował się pasażer, oboje doznali lekkich obrażeń. Policja przybyła na miejsce przeprowadziła kontrolę trzeźwości, która wskazała na zawartość alkoholu w organizmie (kierowca i pasażer mieli powyżej 2,5 promila w wydychanym powietrzu). Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, neutralizacji płynów eksploatacyjnych oraz odcięciu zasilania w rozbitym pojeździe. W działaniach brał jeden zastęp OSP Tuszyn GBARt 2,5/16, 4 osoby, jeden zastęp GCBA 5/32 JRG Pabianice oraz jeden zastęp SLRt Koluszki, ZRM S-3, Policja. Łączny czas działań 60 min.

Będąc na miejscu w/w kolizji KDR z KP PSP w Koluszkach odebrał zgłoszenie od dyżurnego PSK o wypadku drogowym w miejscowości Głuchów na przebudowywanym skrzyżowaniu DK-1 z A-1, gdzie działa tymczasowa sygnalizacja świetlna. Na miejsce udały się tam wszystkie służby będące na miejscu kolizji. W wypadku uczestniczyły dwa pojazdy, ciągnik siodłowy marki Scania wraz z naczepą prowadzony przez 24 l. mieszkańca powiatu opoczyńskiego i samochód osobowy marki Fiat Punto, którym podróżował mężczyzna 77 l. i kobieta 66 l. - mieszkańcy powiatu piotrkowskiego. Wskutek czołowego zderzenia pojazdów podróżujący Fiatem Punto zostali uwięzieni w swoim pojeździe. Przybyłe na miejsce jednostki straży wraz z Pogotowiem Ratunkowym rozpoczęły natychmiast akcję ratunkową, w pierwszej kolejności ewakuowano kobietę, która była nieprzytomna. ZRM po przeprowadzeniu resuscytacji krążeniowo oddechowej stwierdził zgon kobiety, która bardziej ucierpiała w wypadku. Mężczyzna miał więcej szczęścia i z licznymi obrażeniami głowy, klatki piersiowej, kończyn dolnych w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala im. Kopernika w Łodzi. Działania straży polegał na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji poszkodowanych przy pomocy urządzeń ratownictwa technicznego, neutralizacji płynów samochodowych poprzez sorpcję oraz uprzątnięciu z jezdni elementów karoserii rozbitych samochodów. Policja wyjaśnia okoliczności wypadku. W działaniach uczestniczył jeden zastęp OSP Tuszyn GBARt 2,5/16 4 osoby, OSP Srock GBA 2,5/16 dwa zastępy JRG Koluszki SLRt i SLRR oraz dwa zastępy JRG Piotrków Trybunalski. Łączny czas działań 270 min.Tekst: R. Ślązak, Foto: K. Sochacki
Wypadek motocyklowy w ModlicyW dniu 13.04.2014 r. o godz. 18.40 nasza jednostka został zadysponowana przez PSK w Koluszkach do zabezpieczenia lądowiska dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na nieoddanym do użytku odcinku autostrady A-1 w miejscowości Modlica, na którym doszło do wypadku motocykla marki Yamacha na którym podróżowało małżeństwo wracające z rozpoczęcia sezonu dla motocyklistów na Jasnej Górze. Na miejscu wypadku obecne był już dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego i Policja, LPR został odwołany i czynności straży w tym momencie ograniczył się do zabezpieczenia miejsca zdarzenia. Z niewyjaśnionych przyczyn kierujący pojazdem nie zauważył końca drogi i uderzył w siatkę oddzielającą zakończoną cześć jezdni od budowy spadając przy tym z nasypu o wysokości 8 m. Siła uderzenia była tak duża, że kierującego wyrzuciło na dużą odległość przerzucając go nad pionowymi drutami zbrojeniowymi przygotowanymi do dalszej budowy.Poszkodowany kierowca motocykla z licznymi obrażeniami został przetransportowany do szpitala przez ZRM, a pasażerka poniosła śmierć na miejscu. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i pomocy w transporcie poszkodowanego do karetki po stromym nasypie, oświetlenia miejsca wypadku i wydobycie motoru zawiniętego w siatkę z wykopu. W działaniach brał jeden zastęp OSP Tuszyn GBARt 2,5/16, 3 osoby oraz 4 zastępy PSP. Działania zakończyły się w późnych godzinach nocnych. Czas na miejscu wypadku naszego zastępu to 110 min.Tekst: R. Ślązak, Foto: K. Sochacki
Wypadek na DK nr 1W dniu 24.03.2014r. o godz. 17.32 zostaliśmy zadysponowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Koluszkach do wypadku drogowego, który miał miejsce na 382 km DK-1 w miejscowości Głuchów. Dyżurny PSK przekazał informację, że doszło do zderzenia samochodu ciężarowego i osobowego, w którym znajduję się osoba uwięziona. Do wypadku doszło w okolicy skrzyżowania autostrady A-1 z DK-1 gdzie w związku z budową jest zamontowana tymczasowa sygnalizacja świetlna. Do wypadku doszło gdy kierujący samochodem osobowym marki Opel Astra z niewyjaśnionych przyczyn ok. 30 przed sygnalizacją świetlną zjechał na prawy pas ruchu i uderzył w tył ciągnika siodłowego marki Volvo wraz z naczepą. W skutek zderzenia ranny został 21 letni kierowca Opla Astry, który wbił się pod naczepę ciągnika odjeżdżającego ze skrzyżowania. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia zastępu z OSP Tuszyn osoba poszkodowana znajdowała się już w karetce ZRM. Z obrażeniami głowy i ogólnymi potłuczeniami sprawca wypadku trafił do piotrkowskiego szpitala. Nasze działania w tym momencie polegały za zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odcięciu zasilania i zakręceniu butli z gazem w samochodzie osobowym oraz neutralizacji płynów samochodowych po przez sorpcję. W działaniach brał jeden zastęp naszej OSP GBARt 2,5/16 w sile 6 osób. Na miejsce dojechały jeszcze po jednym zastępie OSP Wodzinek, OSP Srock, Policja 3 radiowozy, ZRM, pracownicy techniczni GDDKiA oraz JRG Koluszki GBA 2/16, 3 osoby, którego dowódca przejął dowodzenie nad działaniami podtrzymując wcześniejsze decyzję. Łączny czas naszych działań 135 min.Tekst: R. Ślązak, Foto: M. Jakubowski
Prezentacja sprzętu ratowniczegoW dniu 11.02.br o godz. 14 w naszej OSP odbyła się prezentacja firmy Fire-Max, która zajmuje się dystrybucją profesjonalnego sprzętu ratowniczego dla straży pożarnych. Współpracuję ze znanymi markami na świecie takimi jak Magirus, Hornet, Vetter, Cutters Edge, Leader czy Lukas. To właśnie tej ostatniej firmy mieliśmy możliwość zapoznania się z najnowszymi urządzeniami z serii eDRAULICŸ, które to napędzane są energią elektryczną skondensowaną w wymiennych akumulatorach. Mieliśmy tez możliwość użycia sprzętu ratownictwa technicznego napędzanego tradycyjnie przy pomocy pompy hydraulicznej o napędzie spalinowym. Na placu jednostki do prezentacji został przygotowane dwa samochody osobowe uzyskane z miejskich złomowisk na których mieliśmy możliwość zapoznania się nowymi technikami cięcia karoserii, sprawdzenia siły cięcia i rozpierania, a także z parametrami urządzeń firmy Lukas. Prezentację prowadził Pan Mateusz, dyrektor oddziału W-wa Fire-Max, zaś nasi druhowie przećwiczyli swoją wiedzę oraz zapoznali się z eDRAULICŸ. Pragniemy podziękować firmie Fire-Max za inicjatywę takiej prezentacji dla naszej jednostki, w szczególności Pani Halinie i Panu Mateuszowi.

Tekst: R. Ślązak, Foto: archiwum OSP Tuszyn
Groźny pożar w bloku mieszkalnymDnia 15 lutego doszło do kolizji dwóch samochodów w Tuszynie na skrzyżowaniu ulic Brzezińskiej i Polnej. W wyniku tego zdarzenia obrażenia odniosły dwie osoby, które po przebadaniu przez ZRM odmówiły hospitalizacji. W tym zdarzeniu udział brały również udział zastępy z JRG 7 Łódź i JRG Koluszki. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i pojazdów biorących udział w kolizji, sorpcji i neutralizacji płynów eksploatacyjnych oraz kierowanie ruchem. Kolejnym zdarzeniem był pożar, do którego doszło ok. godziny 2 w nocy na ul. Wysokiej. Pożar rozwinął się w pomieszczeniach piwnicy i został zauważony przez mieszkańców bloku kiedy możliwości ewakuacji klatką schodową ze względu na duże zadymienie i wysoką temperaturę były bardzo utrudnione. W związku z czym, cześć mieszkańców ewakuowała się samodzielnie przez okna za pomocą znalezionych drabin. Przybyłe na miejsce zdarzenia jako pierwsze zastępy GBARt 2,5/25 i SCD-37 z JRG 7 przystąpiły do ewakuacji znajdujących się w oknach mieszkańców za pomocą drabiny mechanicznej. Ewakuowanym osobom pomocy udzielił obecny na miejscu zdarzenia Zespół Ratownictwa Medycznego, jedno dziecko zostało hospitalizowane. Równocześnie z ewakuacją mieszkańców prowadzono działania gaśnicze polegające na podaniu prądów wody w natarciu na palące się przedmioty zmagazynowane w piwnicach. Do zdarzenia zadysponowane zostały zastępy z JRG Koluszki, OSP Tuszyn, OSP Tuszyn Las i JRG 7 Łódź. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji mieszkańców, podawaniu środków gaśniczych, oddymianiu i przewietrzaniu pomieszczeń. Na miejsce zdarzenia przybył Burmistrz Miasta Tuszyna i Zastępca Komendanta Powiatowego PSP powiatu łódzkiego wschodniego. Po przewietrzeniu pomieszczeń i kontroli stanu powietrza lokatorzy powrócili do mieszkań.

Tekst i foto: Ł. Wymysłowski
Brak prawidłowej wentylacji przyczyną podtruciaDnia 24.01.2014r. kilka minut przed godziną 11 zostaliśmy zadysponowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Koluszkach do podtrucia tlenkiem węgla na ulicę Szpitalną w Tuszynie. Na miejsce niezwłocznie udaliśmy sie zastępem GBARt 2,5/16. Przed przyjazdem pierwszych zastępów na miejscu był już Zespół Pogotowia Ratunkowego, który udzielił pomocy ok. 3 letniemu dziecku oraz jego matce a następnie przetransportował do szpitala. Wysokie stężenie CO2 było spowodowane uruchomionym agregatem prądotwórczym w kotłowni. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenie oraz przewietrzeniu mieszkań trzykondygnacyjnego budynku. Siły i środki: OSP Tuszyn GBARt 2,5/16, JRG Koluszki GCBA 5/40 i JRG 7 Łódź GBARt 2,5/25. Czas działań: 145 min.

Tekst i foto: D. Chrustowski
Kolizja na stacji paliw


W dniu 19.01.2014r. około godziny 19:20 zostaliśmy zadysponowani przez stanowisko kierowania do kolizji na stacji benzynowej LOTOS w miejscowości Kruszów. Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się że ciągnik siodłowy IVECO z naczepą nie zachował należytej ostrożności co spowodowało poślizg i efekcie uszkodznie władzów od zbiorników paliwowych. W zdarzeniu brały udział rownież 2 inne pojazdy: Volkswagen Golf i Citroen Picasso. VW Golf został uderzony przez ciągnik, następnie osobówka uderzyła w Citroena, który zatrzymał sie w budynku stacji paliw. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uprzątnięciu karoserii rozbitych pojazdów oraz neutralizacji wylanych płynów. W akcji brały dział: 1 zastęp OSP Kruszów GCBA 5/32, 1 zastęp OSP Tuszyn GBARt 2,5/16, 1 zastęp JRG Koluszki SLRt, 2 zastępy JRG 7 Łódź GBARt 2,5/25 i GCBAPrRt 5/40/750 oraz Policja. Czas działań 100 min.


Tekst: D. Chrustowski, Foto: M. Janiczek
Usuwanie skutków orkanu KsaweryW wyniku przechodzącego przez województwo łódzkie w dniach 5-8.11.2013 orkanu „Ksawery” doszło do 1450 zdarzeń. Jednostki naszego powiatu wyjeżdżały 75 razy natomiast OSP Tuszyn zanotowała w tym czasie 18 zdarzeń w tym 2 pożary. Silny wiatr powodował łamanie się konarów, gałęzi oraz całych drzew:
- stwarzając zagrożenie dla budynków mieszkalnych i gospodarczych,
- powodując zablokowanie jezdni, wjazdów do posesji
- zrywając linie energetyczne i telefoniczne.
Przy usuwaniu skutków orkanu brało udział w sumie 20 ratowników naszej jednostki.
Na terenie gminy Tuszyn działały również jednostki OSP Tuszyn Las, OSP Kruszów, OSP Wodzinek.


Tekst: M. Wymysłowska, Foto: K. Druszcz
Podnoszenie kwalifikacjiGratulujemy 9 druhom naszej jednostki, którzy pozytywnie zdali egzamin przeprowadzony przez Urząd Dozoru Technicznego i uzyskali uprawnienia w zakresie obsługi podestów ruchomych samojezdnych. Zdobyte kwalifikacje pozwolą im pracować na stanowisku operatora podnośnika koszowego. Podnośniki w straży wykorzystywane są przy pożarach dachów, poddaszy, wyższych kondygnacji a także usuwania skutków wichur np. gałęzi drzew z linii energetycznych czy telefonicznych oraz usuwania zwisających sopli z dachów. Zdobyte kwalifikacje z pewnością przydadzą się naszym strażakom podczas prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych.


Tekst: M. Wymysłowska, Foto: R. Ślązak
Inspekcja gotowości bojowej OSP TuszynW dniu 21.11.2013r. o godz. 17.45 odbyła się kontrola gotowości bojowej naszej jednostki OSP. Inspekcja została przeprowadzona przez specjalistę ds. operacyjnych – mł. kpt. Sylwestra Norwińskiego oraz asp. Krzysztofa Puchalskiego z-cę d-cy zmiany KP PSP w Koluszkach na podstawie art. 13 ust. 7pkt 2 ustawy z dnia 24 sierpnia 1991r. o Państwowej Straży Pożarnej (Dz. U. z 2009r. Nr 12,poz. 68 i Nr 18, poz. 97)* oraz § 2 pkt. 3 Zarządzenia nr 6 Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej z dnia 21 czerwca 2006r. w sprawie sposobu przeprowadzania inspekcji gotowości operacyjnej podmiotów krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego ( Dz. Urz. KG PSP z 2006r. Nr 1, poz. 5 za zm. ¹⁾). Alarmowanie jednostki odbyło się w czasie 5.24 sek. co dało nam 9 pkt. na 10 możliwych. Kontrolujący sprawdzili stan techniczny pojazdów, innego sprzętu silnikowego oraz sprzętu łączności. Ponadto wyposażenie strażaków ratowników w odzież ochronną i uprawnienia do prowadzenia pojazdów ratowniczych, tu zdobyliśmy maksymalną ilość punktów. Niestety pewne braki w dokumentacji nie pozwoliły nam zdobyć maksymalnej ilości punktów w kolejnym punkcie inspekcji. Kolejnym bardzo ważnym punktem kontroli było wykonanie ćwiczenia bojowego. Nasi druhowie mieli do wykonania złożone ćwiczenie składającego się z 5 etapów, a mianowicie rozpoznanie, dotarcie do osoby poszkodowanej i ewakuacja w miejsce bezpieczne, udzielenie KPP i przekazanie poszkodowanego ZRM, ugaszenie pożaru i przeszukanie pomieszczeń. Tu wypadliśmy bardzo dobrze zdobywając maksymalną ilość punktów. Bardzo przydatny okazał się nowo nabyty zestaw ratownictwa medycznego, który jest rozszerzony m. in. o większą ilość opatrunków hydrożelowych stosowanych na oparzenia ciała. Podsumowując na 50 możliwych punktów zdobyliśmy 48 co świadczy o tym, że jesteśmy dobrze przygotowani do działań ratowniczo-gaśniczych i mieszkańcy Tuszyna mogą czuć się bezpiecznie.


Tekst: R. Ślązak, Foto: S. Norwiński
Płonący samochód na A-120 października 2013 roku doszło do wypadku w Głuchowie na zjeździe z drogi A1. Kierujący mercedesem jadący od strony Piotrkowa Trybunalskiego 31-letni mężczyzna w wyniku nadmiernej prędkości uderzył w bariery rozdzielające pasy jezdni, następnie wjechał na skarpę gdzie auto zapaliło się. W pojeżdzie znajdowało się 6 pasażerów: 3 kobiety i 3 mężczyzn w wieku od 16 do 31 lat. Wszystkim udało się opuścić auto zanim całe zajęło się ogniem, troje z nich zostało z ogólnymi obrażeniami przewiezione do szpitali w Łodzi i Piotrkowie Trybunalskim. Kierowca mercedesa będący pod wpływem alkoholu próbował opuścić miejsce zdarzenia, jednak policji udało się go szybko zatrzymać. W wypadku brało udział jeszcze auto, na skutek uderzenia mercedesa w barierki, te uszkodziły opla jadącego w przeciwległym kierunku. Jadąca oplem 3 osobowa rodzina nie odniosła obrażeń, auto jednak nie nadawało się do dalszej jazdy.


Tekst: M. Wymysłowska, Foto: R. Ślązak
Wypadek na DK-16 października 2013 w godzinach popołudniowych w Tuszynie na skrzyżowaniu ulicy Rzgowskiej z Aleją Jana Pawła II (odcinek DK-1 przebiegający przez teren miasta Tuszyn) doszło do groźnego wypadku, w którym zostało poszkodowanych 6 osób. Kierująca fordem fiesta nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu w wyniku czego zderzyła się czołowo z samochodem marki volkswagen golf, którym jechały cztery kobiety. Wszystkie osoby biorące udział w wypadku wymagały przewiezienia do szpitala. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane 4 Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Najcięższych obrażeń doznał pasażer fiesty, którego uwolnienie z samochodu wymagało użycia przez strażaków sprzętu hydraulicznego oraz rozcięcia karoserii. Po wydobyciu poszkodowanego z auta został on przetransportowany do szpitala przez śmigłowiec LPRu. W wyniku wypadku na ponad trzy godziny zablokowany został jeden pas ruchu drogi krajowej co spowodowało powstanie ogromnych korków.
Na miejscu zdarzenia działały zastępy z OSP Tuszyn, OSP Tuszyn Las, JRG 7 Łódź, JRG Koluszki.Tekst: M. Wymysłowska, Foto: A. Weiss
Miejsko Gminne Zawody Pożarnicze w TuszynieW niedziele 16 czerwca br. odbyły się Miejsko - Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. O godz. 14 jednostki z gminy Tuszyn zebrały się na Stadionie Miejskim w Tuszynie Lesie. Zawody zostały rozegrane w konkurencjach, sztafeta pożarnicza 7x50m z przeszkodami oraz ćwiczeniu bojowym, natomiast drużyny młodzieżowe startowały według regulaminu CTIF. W pierwszej kolejności nastąpiło losowanie pozycji startowych. Pierwszą konkurencję, czyli bieg sztafetowy rozpoczęły Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze. Następnie ta samą konkurencję, tylko z innym poziomem trudności pokonały zawodniczki z grupy C oraz grupa A, czyli Panowie. Po biegu sztafetowym nastąpiło ćwiczenie bojowe. Kolejność startów była taka sama.

Klasyfikacja generalna zawodów:
Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze – dziewczęta:
1 miejsce – OSP Tuszyn
2 miejsce – OSP Tuszyn Las
Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze – chłopcy:
1 miejsce – OSP Tuszyn
GRUPA C :
1 miejsce – OSP Tuszyn-Kruszów
2 miejsce – OSP Wola Kazubowa
GRUPA A :
1 miejsce – OSP Jutroszew
2 miejsce – OSP Górki Duże
3 miejsce – OSP Tuszyn

W trakcie trwania zawodów doszło do groźnego wypadku na skrzyżowaniu ulic Pułaskiego i Domowicza. Jadący fiatem brava nie ustąpił pierwszeństwa jadącym oplem astrą w wyniku czego 5 osób w tym dwoje dzieci zostało przewiezione do szpitala.Tekst: A. Bykowska, Foto: M. Wymysłowski
Wygenerowano w sekund: 0.01 135,864 Unikalnych wizyt